top of page

Kupiliśmy łódkę w Australii i co teraz?

Wyszperałam z archiwów stare filmy, jak to było i co się działo po tym jak w grudniu 2020 kupiliśmy naszą 30ft łódkę S&S z 1974 roku. Od tego momentu zaczęła się nasza oceaniczna przygoda. Jeśli chcecie zobaczyć z czym się mierzyliśmy przygotowując ją do pierwszego rejsu - zapraszam!

Tym samym rozpoczynamy serię dla fanów żeglarstwa jachtowego!

UWAGA! Filmy przeznaczone są dla widzów dorosłych, bo klniemy jak stare wilki morskie, to znaczy głownie kapitan klnie.


ODCINEK 1 - PIERWSZE WRAŻENIA

W tym odcinku pokażemy Wam nasze pierwsze wrażenia tuż po zakupie łódki. Próbujemy się rozeznać co mamy, co działa, czego brakuje i co trzeba będzie naprawiać. W międzyczasie zaskakuje nas potężna burza i odkrywamy, dlaczego kanał Lemon Tree Passage nie jest najlepszym miejscem na mooring.


ODCINEK 2 - POWODZIE

Już wiecie dlaczego musimy Justine jak najszybciej zabrać z mooringu w Lemon Tree Passage, dlatego rozpoczynamy generalny przegląd i remont, który pozwoli ją ruszyć z miejsca.


Tym razem pokażemy Wam, jak australijska pogoda może popsuć wszystkie plany.


Ekstremalne opady deszczu na wschodnim wybrzeżu Australii, które rozpoczęły się 18 marca 2021 r., doprowadziły do ​​rozległych powodzi w Nowej Południowej Walii, dotykając regiony od północnego wybrzeża po aglomerację Sydney na południu. Przedmieścia Sydney doświadczyły najgorszej powodzi od 60 lat, a wydarzenia te zostały opisane przez premier NSW Gladys Berejiklian jako powódź „jedna na 100 lat”.


ODCINEK 3 - "TACY Z NAS ŻEGLARZE"

W tym odcinku - po raz pierwszy stawiamy żagle na maszt!! :) Trochę żeglujemy, ale trochę nam się też nie chce. Odkrywamy, że ktoś spał w naszym łóżeczku i jadł z naszej miseczki, kiedy nas nie było. Świętujemy święta po polskiemu i sprawdzamy okoliczne miejsca noclegowe na wypadek kolejnej katastrofy naturalnej.


ODCINEK 4 - AKCJA FOKI KOMANDO. PRZECHYTRZYĆ LOCKDOWN.

W tym odcinku - jak wyglądała nasza rzeczywistość w szczycie pandemii, jak musieliśmy kombinować, żeby ominąć lockdown i nadal remontować łódkę, jak wymienialiśmy impaler i co zrobiliśmy, gdy zepsuła nam się pompa zęzowa.ODCINEK 5 - PLAN RELOKACJI ŁÓDKI. OSTATNIE PRZYGOTOWANIA

W tym odcinku opowiemy Wam o trasie, jaką chcemy pokonać. To będą nasze pierwsze doświadczenia na oceanie. Wynajęliśmy mooring bliżej domu, tak aby nie musieć co weekend pokonywać odległości 300 km w jedną stronę. Teraz Justine będzie stała sobie bliżej nas, około 150 km na północ od Sydney. W trakcie relokacji mamy do pokonania 80 mil morskich po wschodnim wybrzeżu Australii (Morze Tasmana) - z Lemon Tree Passage w Porcie Stephens do Zatoki Crudance na Jeziorze Macqauire. PS 1 - Wybaczcie za jakość nagrania voice overa - nie umiemy w lektorzenie. PS 2 - Link do szczegółowego opisu naszych przygotowań: https://www.bywildeye.com/post/nasza-pierwsza-morska-wyprawa-cz-1-przygotowania.ODCINEK 6 - PIERWSZY RAZ NA OCEANIE. DZIEWICZY REJS

Stało się! Nadszedł ten dzień! Wypływamy! Posiadając znikomą wiedzę praktyczną i ciut więcej wiedzy teoretycznej, po ponad roku przygotowań, zmaganiu się z usterkami, powodziami, lockdawnami i innymi przeciwnościami , w końcu po 1,5 roku od zakupu Justine - ruszamy w naszą PIERWSZĄ OCEANICZNA PODRÓŻ! Przed nami 80 mil morskich po wschodnim wybrzeżu Australii (Morze Tasmana) - z Lemon Tree Passage w Porcie Stephens do Zatoki Crudance na Jeziorze Macqauire. Było wspaniale!14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page