top of page

Kupiliśmy łódkę w Australii i co teraz?

Wyszperałam z archiwów stare filmy, jak to było i co się działo po tym jak w grudniu 2020 kupiliśmy naszą 30ft łódkę S&S z 1974 roku. Od tego momentu zaczęła się nasza oceaniczna przygoda. Jeśli chcecie zobaczyć z czym się mierzyliśmy przygotowując ją do pierwszego rejsu - zapraszam!

Tym samym rozpoczynamy serię dla fanów żeglarstwa jachtowego!

UWAGA! Filmy przeznaczone są dla widzów dorosłych, bo klniemy jak stare wilki morskie, to znaczy głownie kapitan klnie.


ODCINEK 1 - PIERWSZE WRAŻENIA

W tym odcinku pokażemy Wam nasze pierwsze wrażenia tuż po zakupie łódki. Próbujemy się rozeznać co mamy, co działa, czego brakuje i co trzeba będzie naprawiać. W międzyczasie zaskakuje nas potężna burza i odkrywamy, dlaczego kanał Lemon Tree Passage nie jest najlepszym miejscem na mooring.


ODCINEK 2 - POWODZIE

Już wiecie dlaczego musimy Justine jak najszybciej zabrać z mooringu w Lemon Tree Passage, dlatego rozpoczynamy generalny przegląd i remont, który pozwoli ją ruszyć z miejsca.


Tym razem pokażemy Wam, jak australijska pogoda może popsuć wszystkie plany.


Ekstremalne opady deszczu na wschodnim wybrzeżu Australii, które rozpoczęły się 18 marca 2021 r., doprowadziły do ​​rozległych powodzi w Nowej Południowej Walii, dotykając regiony od północnego wybrzeża po aglomerację Sydney na południu. Przedmieścia Sydney doświadczyły najgorszej powodzi od 60 lat, a wydarzenia te zostały opisane przez premier NSW Gladys Berejiklian jako powódź „jedna na 100 lat”.


ODCINEK 3 - "TACY Z NAS ŻEGLARZE"

W tym odcinku - po raz pierwszy stawiamy żagle na maszt!! :) Trochę żeglujemy, ale trochę nam się też nie chce. Odkrywamy, że ktoś spał w naszym łóżeczku i jadł z naszej miseczki, kiedy nas nie było. Świętujemy święta po polskiemu i sprawdzamy okoliczne miejsca noclegowe na wypadek kolejnej katastrofy naturalnej.


ODCINEK 4 - AKCJA FOKI KOMANDO. PRZECHYTRZYĆ LOCKDOWN.

W tym odcinku - jak wyglądała nasza rzeczywistość w szczycie pandemii, jak musieliśmy kombinować, żeby ominąć lockdown i nadal remontować łódkę, jak wymienialiśmy impaler i co zrobiliśmy, gdy zepsuła nam się pompa zęzowa.


ODCINEK 5 - PLAN RELOKACJI ŁÓDKI. OSTATNIE PRZYGOTOWANIA

W tym odcinku opowiemy Wam o trasie, jaką chcemy pokonać. To będą nasze pierwsze doświadczenia na oceanie. Wynajęliśmy mooring bliżej domu, tak aby nie musieć co weekend pokonywać odległości 300 km w jedną stronę. Teraz Justine będzie stała sobie bliżej nas, około 150 km na północ od Sydney. W trakcie relokacji mamy do pokonania 80 mil morskich po wschodnim wybrzeżu Australii (Morze Tasmana) - z Lemon Tree Passage w Porcie Stephens do Zatoki Crudance na Jeziorze Macqauire. PS 1 - Wybaczcie za jakość nagrania voice overa - nie umiemy w lektorzenie. PS 2 - Link do szczegółowego opisu naszych przygotowań: https://www.bywildeye.com/post/nasza-pierwsza-morska-wyprawa-cz-1-przygotowania.


ODCINEK 6 - PIERWSZY RAZ NA OCEANIE. DZIEWICZY REJS

Stało się! Nadszedł ten dzień! Wypływamy! Posiadając znikomą wiedzę praktyczną i ciut więcej wiedzy teoretycznej, po ponad roku przygotowań, zmaganiu się z usterkami, powodziami, lockdawnami i innymi przeciwnościami , w końcu po 1,5 roku od zakupu Justine - ruszamy w naszą PIERWSZĄ OCEANICZNA PODRÓŻ! Przed nami 80 mil morskich po wschodnim wybrzeżu Australii (Morze Tasmana) - z Lemon Tree Passage w Porcie Stephens do Zatoki Crudance na Jeziorze Macqauire. Było wspaniale!


ODCINEK 7 - GADAJĄCE GŁOWY W DESZCZU - WSZYSTKO O NOWYM MOORINGU JUSTINE

Zgodnie z prośbą przedstawiamy nasz nowy dom dla Justine - Zatokę Crudance. Pogoda nam nie dopisała w trakcie kręcenia ujęć, więc przedstawiamy Wam nasze gadające gęby w deszczu. Opowiadamy o dostępnej w zatoce infrastrukturze, lokalnych mieszkańcach, cenach i o innych ciekawostkach.


ODCINEK 8 - LICYTACJA DINGHY W STYLU AUSSIE ORAZ CO TAM U NAS

W tym odcinku wybieramy się na ekscytującą aukcję sprzętów używanych i znalezionych na oceanie organizowana przez Australian Marine Rescue, w celu wylicytowania małej łódeczki do jachtu. Co to były za emocje! Szczególnie w tym upale. Ponadto pokażemy Wam na jakim etapie Jest nasze malowanie pod pokładem Justine i co nieco o niej opowiadamy.


ODCINEK 9 - NOWE MATERACE, AKCJA RATUNKOWA I COŚ O SOBIE

A dziś pokażemy Wam, jak prezentuję się wnętrze Justine po pomalowaniu i z nowymi materacami (które musieliśmy jeszcze trochę poprawiać, ale już jest git) - teraz nasz jacht prezentuje się luksusowo! W tych przemiłych warunkach spędzamy naszą pierwszą noc na pokładzie od nie pamiętam kiedy! W końcu można tam mieszkać! Nastrój nam się udziela i wspominamy, jak to się stało, że trafiliśmy do Australii oraz jak popłynęliśmy na Wielką Rafę Koralową przepięknym Matodorem - ex-racingowym jachtem oceanicznym! A i Marcin przypadkiem bierze udział w śmiesznej "akcji ratunkowej" - just a normal day in our marina!


ODCINEK - 10 Q&A ODPOWIADAMY NA WASZE PYTANIA

PREMIERA 19 MAJA

Zapraszamy do ostatniego odcinka tej serii! Odpowiadamy na wszystkie Wasze pytania, za które bardzo dziękujemy! Dziękujemy również za wszystkie Wasze subskrybcje, lajki, przemiłe komentarze, maile, cenne rady i słowa otuchy! Jest nam niezmiernie ciepło na serduszku, że towarzyszyliście nam przez cały ten czas! Tymczasem my na jakiś czas znikamy - dlaczego? O tym mówimy w odcinku! Jeśli ni e chcecie przegapić naszego powrotu - kliknijcie suba lub dzwoneczek! Dobijmy do 1000 subów! Dziękujemy i do zobaczenia!


ODCINEK BONUSOWY - RELACJA Z SAIL GP AUSTRALIA 2021

W 2021 wygraliśmy darmowe bilety na Sail GP Australia. To ekstremalnie ważne, międzynarodowe wydarzenie w Sydney, święto wyścigów superszybkich katamaranów F50! Najlepsze miejsce widokowe na Shrak Island, darmowe jedzenie i open bar! Nasz polska, wewnętrzna cebula była bardzo szczęśliwa! Świetne wyścigi, niesamowita atmosfera wydarzenia, super emocje i dużo alkoholu! Się działo się!45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page